Dolnośląski sejmik MDP w Mściwojowie.

W siedzibie jednostki OSP Mściwojów k/ Jawora w dniu 20 grudnia 2023 r. odbył się sejmik Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych woj. dolnośląskiego. Do pięknej remizy zjechało blisko stu uczestników tj. młodzież , opiekunowie oraz działacze OSP na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP we Wrocławiu Tomaszem Stanowskim. W sejmiku uczestniczył również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu bryg. Michał Pięta. W bogatym programie, gdzie omawiano tematy związane min. z rolą opiekuna, jak utworzyć MDP, zadania do realizacji, konkursy, programy działania, szkolenia oraz udział w zawodach pożarniczych. W uznaniu dla osiągnięć i pracy naszej młodzieży oraz opiekunów dla MDP Ruszów organizatorzy przewidzieli specjalnie, blisko godzinne wystąpienie.  Rafał Mesjasz – opiekun zaprezentował pracę, osiągnięcia naszej drużyny, Adrian Kowalski na własnym przykładzie przedstawił drogę od młodzieżowca do członka Jednostki Operacyjno Technicznej i możliwości udziału w akcjach ratowniczych natomiast Hubert Kopania przedstawił drogę od gminy, poprzez powiat i województwo na szczebel centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Prezentacja multimedialna oraz wystąpienia naszych przedstawicieli została bardzo dobrze przyjęta a uczestnicy zadawali wiele ciekawych pytań. MDP Ruszów uczestniczyła w składzie : Amelia Łączna, Michał Sochacki i Hubert Kopania. Jesteśmy bardzo dumni z naszej młodzieży i możliwości zaprezentowania drużyny,  jej  pracy i osiągnięć na forum woj. dolnośląskiego.

J. Droś OSP Ruszów

Foto – OSP Ruszów i Mściwojów