O nas

O nas
Serdecznie witamy na stronie poświęconej Ochotniczej Straży Pożarnej z Ruszowa i dziękujemy za poświęcony czas. Strona  istnieje od 2003r.

Krótko o nas:
Ruszów leży w południowo zachodniej części Polski. W województwie Dolnośląskim, a dokładnie w samym centrum Borów Dolnośląskich. Więcej o naszej miejscowości na stronie www.ruszow.pl  Do najbliższej jednostki PSP mamy 35km do najbliższej OSP 8km, więc w większości przypadków musimy radzić sobie sami.
Dysponujemy trzema autami: Toyota Hilux oraz MAN 13.296  ( zastąpił Stara 266), star 266, przygotowany specjalnie na warunki leśne. Samochody są przygotowane przez nas samych, (głownie kierowców), którzy dbają, aby wyglądały jak wyglądają.

Wyjeżdżamy do różnych zdarzeń, od pożarów lasów, po wypadki drogowe coraz bardziej częstsze w zasięgu działania naszej jednostki. Braliśmy udział w akcjach przeciw powodziowych (w 1997r. największa), wypadkach drogowych, poszukiwaniach zaginionych osób oraz wielu innych. Posiadamy własne lokum, ładną remizę. Jesteśmy zespołem głównie ludzi młodych, ale są w naszych szeregach weterani, o których nie zapominamy. Staramy się szkolić nowych ludzi, jesteśmy otwarci na wszelkie nowe twarze i kontakty. Utrzymujemy stałą współpracę z jednostkami  z Czech i Niemiec. Koronną imprezą którą organizujemy jest festyn SIKAWA cieszący się dużym zainteresowaniem wśród nie tylko lokalnej społeczności. Obecnie posiadamy troje płetwonurków, więc możemy pracowaćć nie tylko na wodzie, ale również pod jej powierzchnią. Serdecznie Zapraszamy.