W dniu dzisiejszym w Lubiążu odbyły się wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Powiat Zgorzelecki reprezentowało troje naszych młodych strażaków w trzech kategoriach wiekowych. Konkurs obejmował część pisemną a następnie najlepsi przechodzili do ścisłego finału ustnego. Pierwsze miejsce w kategorii klasy I-IV SP zdobyła Amelia Łączna – Szkoła Podstawowa w Ruszowie, III miejsce w kategorii klasy V-VIII SP – Hubert Kopania Szkoła Podstawowa w Ruszowie i I miejsce w kategorii szkoły średnie – Miłosz Mesjasz OSP Ruszów . Amelia i Miłosz będą reprezentowali województwo dolnośląskie w finale krajowym. Ogromne gratulacje dla młodzieży oraz Rafała Mesjasza za przygotowanie młodzieży do konkursów. Więcej informacji wkrótce.

J. Droś – OSP Ruszów