W dniu 20.05.2022 r.  ok. godziny 15:30 doszło do wypadku drogowego na ul. Żagańskiej  (Droga DW 296) –  na wysokości ośrodka zdrowia. Z jadącego od strony szkoły samochodu ciężarowego z przyczepą na łuku drogi  spadły trzy sporej średnicy wałki drewna bezpośrednio przed nadjeżdżającym z przeciwka samochodem osobowym marki Volkswagen. Kierowca auta osobowego może mówić o ogromnym szczęściu ponieważ wyszedł z tego zdarzenia praktycznie bez szwanku (drobne zranienie ręki). Aż strach pomyśleć co by sięstało gdyby wałki spadły bezpośrednio na kabinę auta lub na przechodzących w tym miejscu do ośrodka zdrowia mieszkańców. Przypuszczalną przyczyną zdarzania było nieprawidłowe zabezpieczenie  ładunku – drewna. W działaniach ratowniczych uczestniczyli: OSP Ruszow, JRG PS Zgorzelec, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego.

J. Droś – OSP Ruszów

foto: J. Wilk