W dniu 6 maja wzieliśmy udział w powiatowych obchodach Dnia Strażaka w Zgorzelcu. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się od uroczystego przemarszu ulicami Zgorzelca. Po uroczystej myszy powrót na teren jednostki, gdzie po złożeniu meldunku rozpoczęła się uroczystość. W trakcie uroczystości odznaczeni zostali druhowie ze wszystkich jednostek oraz wręczono oficjalne awanse na wyższe stopnie pożarnicze. Z naszej jednostki odznaczeni zostali:

MEDALEM HONOROWYM IM. BOLESŁAWA CHOMICZA – Janusz Droś

„Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” – Rafał Mesjasz

Srebrnym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – Aneta Dobrzańska, Robert Dziubak, Grzegorz Dziubak

Brązowym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”  – Łukasz Stasiak

Złotym medalem „NA STRAŻY” – Rafał Mesjasz

Odznaka honorowa „Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego” – OSP Ruszów

Odznaczonym gratulujemy a wszystkim Strażakom i ich rodzinom życzymy wszystkiego najlepszego.