W niedzielę 31.10.2021 r. o godzinie 8:14 zaalarmowano jednostki straży pożarnej do pożaru w Jagodzinie. Pierwsi na miejsce przybyli bardzo szybko miejscowi strażacy (2 zastępy) , którzy zastali rozwinięty pożar w środkowej części budynku gospodarczego i podjęli natychmiast działania ratowniczo – gaśnicze. Szybko wsparcia w działaniach ratowniczych udzielili im  strażacy z OSP Ruszów . W wyniku podjętych, skutecznych działań gaśniczych pożar szybko zlokalizowano i ograniczono jego rozwój.   W wyniku pożaru spaleniu uległa część budynku gospodarczego oraz wyposażenie, w tym zabytkowe motocykle. Uratowano przyległe zabudowania, przydomowy skład opału i inne wyposażenie. W działaniach uczestniczyli również strażacy z OSP Stary Węgliniec, Węgliniec oraz JRG PSP Zgorzelec.

J. Droś – OSP Ruszów
Foto – J. Wilk