W sobotni poranek 02 października 2021 r. blisko pięćdziesięciu osobowa grupa młodzieży i dorosłych strażaków z OSP Jagodzin, Parowa i Ruszów wyruszyła do Leśnictwa Głuszec Oddział 348i (Nadleśnictwo Ruszów) aby w ramach ogólnopolskiej akcji strażaków  i leśników  #100drzewNa100lat  posadzić las.

Na miejscu leśniczy A. Drgas i podleśniczy  A. Czerkawski udzielili cennych wskazówek i wszyscy uzbrojeni w specjalistyczne narzędzia oraz sadzonki świerka zabrali się ochoczo do odnowienia lasu w rębni złożonej. Prace wykonywane były w trudnych warunkach terenowych ale dzięki ogromnemu zaangażowaniu, po ponad dwóch godzinach pracy, założone przez leśników zadanie zostało wykonane na piątkę. W ramach wieloletniej bardzo dobrej współpracy z Nadleśnictwem Ruszów podsumowanie wspólnej akcji strażaków i leśników nastąpiło pod wiatą w Jagodzinie , gdzie przy ognisku czekał już smakowity poczęstunek przygotowany przez leśników dla wszystkich jako forma podziękowania za sumiennie wykonaną pracę .

J. Droś – OSP Ruszów