W dniu wczorajszym tj. 02 października 2021 roku czwórka naszych młodych strażaków z OSP Ruszów tj.

  • Paulina Szymanek,
  • Bartek Chojnacki,
  • Maksymilian Drgas,
  • Gracjan Potocki,

ukończyła zakończone egzaminem szkolenie podstawowe dla ratowników OSP zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Przez półtora miesiąca przez kolejneweekendy młodzi strażacy poznawali zasady bhp, obsługę podstawowego sprzętu pożarniczego, armatury wodnej, aparatów ochrony dróg oddechowych jak również elementy taktyki pożarniczej, udzielania pierwszej pomocy oraz ratownictwa technicznego. Warunkiem przystąpienia do egzaminu i ukończenia szkolenia było min. pozytywne przejście specjalistycznej komory dymowej znajdującej się w KM PSP w Wałbrzychu. Już za kilka dni po otrzymaniu świadectw na wniosek naczelnika młodzi strażacy zostaną włączeniu do Jednostki Operacyjno Technicznej OSP Ruszów, dostaną swoje miejsce w szatni i staną się pełnoprawnymi strażakami mogącymi brać udział w działaniach ratowniczych. Cała czwórka to wychowankowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, którzy po uzyskaniu pełnoletniości kontynuują przygodę z pożarnictwem. Jak widać dobra praca z młodzieżą przynosi wymierne efekty. Życzę nowym strażakom bezpiecznej służby i zdobywania nowych umiejętności.

J. Droś – OSP Ruszów