O godzinie 2:38 ruszowscy strażacy zostali zaalarmowani do pożaru mieszkania w budynku przy  ul. Borowskiej w Ruszowie. Po przybyciu na miejsce zastano silnie rozwinięty pożar mieszkania na piętrze oraz części strychu – płomienie ognia były już na zewnątrz i obejmowały  ok. 1/3 połaci dachu. Na szczęście jeden z mieszkańców Ruszowa zauważył pożar i powiadomił straż pożarną oraz obudził mieszkańców, którzy natychmiast opuścili swoje mieszkania. Strażacy otrzymali informację , że brakuje jednego mieszkańca i prawdopodobnie jest w palącym się mieszkaniu. Pożar wewnątrz był bardzo silnie rozwinięty i dopiero po ugaszeniu możliwe było dokładne przeszukanie pomieszczenia. Niestety, informacja się potwierdziła i pod stosem dachówek  oraz resztek spalonego stropu strażacy natrafili na zwęglone zwłoki.

W działaniach uczestniczyły: OSP Ruszów, OSP Jagodzin (2), OSP Węgliniec, JRG PSP Zgorzelec (3), Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne. Na obecną chwilę nie jest znana przyczyna pożaru.  Serdecznie dziękuję  strażakom z wszystkich jednostek za bardzo duże zaangażowanie podczas działań ratowniczo – gaśniczych. W godzinach porannych na miejsce pożaru przyjechał Burmistrz GiM Węgliniec  Pan M. Wieczorek oraz zarządca wspólnoty Pan K. Zgud  i Dyrektor ZUK Pan K. Polewski którzy wspólnie z mieszkańcami ustalili zakres bieżącej pomocy oraz  prac zabezpieczających budynek przed deszczem do wykonania jeszcze w dniu dzisiejszym. Więcej informacji wkrótce.

J. Droś  – OSP Ruszów
Fot. – J.Wilk