W sobotę 28 sierpnia 2021 r. na boisku Orlik w Ruszowie rozegrano V turniej piłkarski  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu st. bryg. Marka Kamińskiego. W tym roku do rywalizacji przystąpiły reprezentacje : MDP Czerwona Woda, MDP Węgliniec i MDP Ruszów. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym a o zwycięstwie decydowała ilość zdobytych punktów.        W turnieju łącznie strzelono 20 pięknych bramek a kolejność końcowa przedstawia się następująco: 1 miejsce MDP Ruszów , 2 miejsce MDP Węgliniec, 3 miejsce MDP Czerwona Woda. Okolicznościowe puchary i medale dla młodzieży oraz opiekunom drużyn wręczał osobiście st. bryg. M. Kamiński oraz Burmistrz GiM Węgliniec M. Wieczorek. Po rozegranych meczach wszyscy pokrzepili się przy smakowitych kiełbaskach z grilla przygotowanych przez MDP i OSP Ruszów – gospodarza i organizatora turnieju. Serdecznie dziękujemy za wsparcie w organizacji turnieju st. bryg. M. Kamińskiemu , M. Wieczorkowi – Burmistrzowi GiM Węgliniec, R. Grzelakowskiemu, M. Nowakowi – Firma Cateringowa      St. Węgliniec oraz strażakom z OSP Ruszów. Do zobaczenia za rok.

J. Droś – OSP Ruszów

J. Wilk – Foto