W sierpniu strażacy z OSP Ruszów zorganizowali zbiórkę złomu od mieszkańców – akcja spotkała się z bardzo dużym odzewem i już po pierwszych dniach zauważono , że na pierwszej turze się nie skończy. W wyniku przeprowadzonej I i II tury zbiórki zebrano łącznie  ok. 11 ton złomu,  który to w dwóch wielkich kontenerach odebrała własnym transportem  Firma GALASIAK Żagania płacąc dobrą cenę. Po zgłoszeniach mieszkańców złom odebrano z miejscowości Ruszów, Kościelna Wieś, Okrąglica, Jagodzin, Stary Węgliniec, Przesieczany, Pieńsk i Żagań. Po podsumowaniu wagi dostarczonego złomu otrzymano kwotę 5500 złotych. Środki finansowe ze sprzedaży złomu zostaną przeznaczone na wyjazd Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów  do Warszawy po odbiór pierwszej nagrody w XI edycji konkursu ,,Najlepsi z najlepszych” tj. na najlepszą drużynę MDP i opiekunów  w Polsce połączony z trzydniową wycieczką po stolicy. Już w najbliższy piątek 11 września 2020 r. w sali konferencyjnej Muzeum Niepodległości w Warszawie odbędzie się uroczysta gala konkursowa w której to będzie uczestniczyła aż 24 osobowa delegacja naszej młodzieży wraz z opiekunami. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za nieodpłatne przekazanie złomu na rzecz naszej młodzieży strażackiej, co pozwoliło nam strażakom zorganizować wyjazd oraz zapewnić transport, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie oraz bilety wstępu do zaplanowanych do zwiedzania licznych obiektów.
J. Droś – Prezes OSP Ruszów