W sobotę 29.08.2020 r. na boisku ORLIK w Ruszowie rozegrano IV turniej piłkarski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych  Gminy Węgliniec o Puchar  Komendanta  Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu        st. bryg. Marka Kamińskiego. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym, 
a czas gry wynosił 2 x 10 minut. Sędzią wszystkim  rozegranych meczy był Pan Jan Sahajdak. 

Wyniki poszczególnych meczy:

  1.  MDP Ruszów – MDP Węgliniec  3 – 1 
  2.  MDP Ruszów – MDP Czerwona Woda  2 – 6
  3.  MDP Węgliniec – MDP Czerwona Woda  2 – 12
Lp.Drużyna MDPPunktyBramki
1Czerwona Woda618 – 4
2Ruszów35 – 7
3Węgliniec03 – 15

Zwycięzcą turnieju po raz pierwszy została Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Czerwonej Wody. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz pamiątkowe  – brązowe, srebrne i złote medale, które wręczali uczestnikom turnieju Komendant Wojewódzki PSP we Wrocławiu st. bryg Marek Kamiński, Prezes ZOMG ZOSP RP w Węglińcu Dh. Waldemar Błauciak oraz Sekretarz Gminy Węgliniec Marcin Papla. Na zakończenie turnieju rozegrano specjalne konkurencje sprawnościowe z piłką tzw. ,, Turbo – kozak” w których wzięli udział reprezentanci drużyn MDP oraz zaproszeni goście tj. W. Błauciak,   M. Papla  i Jan Sahajdak. Po bardzo emocjonujących konkurencjach wśród gości zwyciężył Marcin Papla – Sekretarz Gminy Węgliniec a drużyn młodzieżowych – Mikołaj Szczepaniak z MDP Ruszów. Puchary, medale, dyplomy oraz poczęstunek grillowy i napoje chłodzące ufundował Komendant Wojewódzki PSP oraz Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec. Organizatorem i gospodarzem  turnieju  była młodzież i dorośli strażacy z OSP Ruszów, którzy zapewnili sprawną obsługę turnieju .J. Droś – Komendant Gminny OSP