Nie jest to oficjalna akcja straży pożarnej.  

Jesteśmy grupą składającą się z kilku osób (strażaków), którzy chcą i będą pomagać mimo wielkiego zagrożenia.

Oferujemy pomoc w robieniu i dostarczaniu zakupów dla osób, które nie powinny wychodzić z domu lub nie mają takiej możliwości.

Co trzeba zrobić – zadzwonić na numer  889 944 114  (Brac Paweł)  powiedzieć jaka jest sytuacja, przygotować pieniądze i listę zakupów. Wolontariusz podjedzie pod dom poprosi o pozostawienie listy oraz pieniędzy w bezpiecznej odległości. Po odebraniu zrobi zakupy oraz pozostawi w tym samym miejscu wraz z paragonem i resztą.

Prosimy również o informację w przypadku kiedy są Państwo objęci okresem kwarantanny – zwiększamy środki ostrożności.

Dla wspólnego bezpieczeństwa ograniczamy kontakt do minimum dlatego lista oraz zakupy nie będą przekazywane z „ręki do ręki” tylko odkładane w miejscu ustalonym.  

Prosimy o przemyślane zakupy na dłuższy okres czasu. Zakupy robimy tylko w sklepach znajdujących się na terenie Ruszowa.

Na chwile obecną dostępny jest tylko jeden nr. telefonu i tylko na ten numer proszę dzwonić. Wolontariusz może zadzwonić ze sklepu doprecyzować zamówienie ale głównym numerem kontaktowym jest tel.  889 944 114.   (Proszę uważać na próby wyłudzenia itp… )