W ramach przepisów i akcji ,,zostań w domu” członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów  od kilkunastu dni nie spotykają się na zbiórkach i zajęciach. W sobotnie południe wszyscy z pewnością zmierzaliby z koszyczkami na poświęcenie pokarmów a przy Grobie Pańskim młodzi i dorośli strażacy z halabardami pełniliby wartę honorową. Ale czasy są inne i aby odnowić kontakty w sobotę zorganizowano wideokonferencję członków MDP z prezesem OSP . Prezes przybliżył młodzieży  symbolikę pokarmów jakie powinny znaleźć się w świątecznym koszyczku jak również przypomniał o zasadach bezpieczeństwa związanych z COVID – 19 czyli koronawirusem. W dalszej części wideokonferencji omówiono bieżące sprawy a na zakończenie wszyscy otrzymali życzenia świąteczne jak również przekazali sobie wzajemnie. Aby nie tracić kontaktu ze sobą do czasu obowiązywania aktualnych przepisów związanych z epidemią  takie konferencje będą organizowane cyklicznie raz w tygodniu.

J. Droś – OSP Ruszów