J. Droś – OSP Ruszów

W niedzielny mglisty poranek 6 października 2019 r. dziewięć reprezentacji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu zgorzeleckiego przystąpiło do rywalizacji w III spławikowych zawodach wędkarskich o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Węglińcu. W zawodach wzięły udział  następujące reprezentacje: MDP Zawidów, MDP Studniska Dolne, MDP Trójca, MDP Czerwona Woda, MDP Węgliniec , MDP Stary Węgliniec, MDP Jagodzin, MDP Ruszów (2). Po rozlosowaniu stanowisk uczestnicy udali się na wyznaczone miejsca nad zalewem i o godzinie 9,45 rozpoczęto rywalizację. Zgodnie z przyjętym regulaminem każda drużyna mogła składać się z trzech osób plus pełnoletni opiekun. Każdy uczestnik łowił przy użyciu jednej wędki i liczyła się waga złowionych ryb przez całą drużynę. Opiekun dbał o bezpieczeństwo swojej drużyny i nie mógł pomagać młodym wędkarzom podczas zarzucania wędki czy wyciągania złowionej ryby z wody a jedynie w sprawach technicznych i pomocniczych. Po ponad dwugodzinnym łowieniu komisja sędziowska złożona  z członków Kola Polskiego Związku Wędkarskiego w Iłowej,  która to czuwała nad regulaminowym przebiegiem zawodów dokonała komisyjnego ważenia złowionych ryb. Wszystkie ryby po zważeniu zostały wpuszczone do akwenu wodnego. Organizatorzy zawodów tj. Ochotnicza Straż Pożarna w Ruszowie przygotowali ciepłe napoje, drugie śniadanie dostarczone na stanowiska podczas trwania zawodów oraz smaczną kiełbaskę z grilla lub ogniska na zakończenie. Po komisyjnym ważeniu klasyfikacja zawodów rozstrzygnęła się następująco:

I miejsce – MDP Ruszów (chłopcy – Miłosz Mesjasz, Mateusz Kawka, Bartosz Gwóźdź)

II miejsce – MDP Ruszów (dziewczęta – Emilia Mesjasz, Simona Matla, Amelia Śmigiel)

III miejsce  – MDP Jagodzin

Puchary wręczał Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Węglińcu Jerzy Peroński a nagrody, medale, dyplomy oraz upominki Burmistrz GiM Węgliniec Mariusz Wieczorek oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zgorzeleckiego Szymon Mikołajczyk. Całej ceremonii przyglądał się uważnie Sekretarz GiM Węgliniec Marcin Papla z całą rodzinką  . Zawody wędkarskie zostały dofinansowane przez Radę Miejską i Gminę Węgliniec, Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, Szymona Mikołajczyka Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Zgorzeleckiego, OSP Ruszów, Gospodarstwo Rybackie  E. Górniak, Zbigniewa Tyranowskiego oraz firmę Domowe Torty Marty – M. Mesjasz. Całą logistykę zawodów przygotowali członkowie OSP Ruszów. Organizatorzy i uczestnicy dziękują członkom Koła PZW w Iłowej  za wsparcie merytoryczne oraz sprawną organizację zawodów.

J. Droś – OSP Ruszów