W dniu 05 października 2019 r. na zaproszenie czeskich strażaków – ochotników z SDH Postrelna reprezentacja OSP Ruszów uczestniczyła w XI Memoriale MILOSLAVA PECINOVSKÉHO czyli zawody  strażackich drużyn na wesoło. Organizatorzy wyznaczyli dwukilometrową trasę po terenie miejscowości gdzie na sześciu stanowiskach czekały na uczestników zadania niespodzianki, których nich przed startem nie znał. Czteroosobowe drużyny miały za zadanie między innymi odpowiedzieć na pytania z ratownictwa medycznego, zbudować linię ssawną i gaśniczą przy użyciu ,, zabytkowej” motopompy, przy pomocy hydronetki zbijać prądem wody piramidę z puszek, oceniać odległości i jeszcze kilka zadań różnorodnych do wykonania. Pomimo niesprzyjającej pogody atmosfera byłą bardzo wesoła a rywalizacja przebiegła bardzo sprawnie. Nasza drużyna w składzie: Nikola Olszewska, Dominik Chojnacki, Paweł Brac, Jarosław Fusy przy wsparciu Prezesa Janusza Drosia jako ,,tłumacza” zajęła czwarte miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe upominki a zwycięzcy puchary. Całość zawodów posumowano przy tradycyjnym strażackim gulaszu.

Janusz Droś