Strona główna

W poniedziałek 20 maja 2019 r. w siedzibie Nadleśnictwa Świętoszów rozegrano jeden z dwóch na terenie RDLP Wrocław regionalnych turniejów w grę planszową  ,,Żywioły Lasu”. W turnieju rywalizuje młodzież z całej Polski w wieku od 10 do 16 lat tworząc czteroosobowe drużyny. O czym jest gra? „Żywioły lasu” to autorska gra planszowa przeznaczona do indywidualnej rozgrywki w gronie kilku osób. Jej atutem jest dobrze zbalansowana mechanika, w której równoważy się aspekt losowości oraz wpływu decyzji podejmowanych przez gracza na przebieg gry. Uczestnicy walczą z przysłowiowymi żywiołami lasu zdobywając za wykonane zadania punkty,  które to są sumowane i drużyna zajmuje określone miejsce w rankingu na terenie kraju który jest na bieżąco aktualizowany. Eliminacje w 50 miejscach rozgrywane są w okresie 13.05 – 07.06.2019 r. Drużyny które zajmą  miejsca 1 – 8  w rankingu krajowym zostaną zaproszone na turniej centralny do Warszawy gdzie dla zwycięzców oraz szkół które reprezentują czekają cenne nagrody. W turnieju z Ruszowa wystartowały dwie czteroosobowe drużyny tj. ,,Pożarnicy” ze Szkoły Podstawowej ( Oliwia Gurtowska, Simona Matla, Mateusz Kawka, Adrian Kowalski) i  ,,MDP” z OSP (Wiktoria Jurczak, Natalia Kowalczyk, Emilia Mesjasz,  Miłosz Mesjasz). W turnieju brała również udział drużyna ,,Eko – patrol” z SP w Węglińcu.  W regionalnym turnieju zwyciężyła drużyna ,,Pożarnicy” ze Szkoły Podstawowej w Ruszowie (746 pkt.) przed ,,Eko-patrolem” z SP Węgliniec (725 pkt.) i ,,MDP” z OSP Ruszów (719 pkt.) Drużyny osiągnęły bardzo dobre wyniki punktowe  i na dzień dzisiejszy w krajowym rankingu ,,Pożarnicy” z SP Ruszów zajmują miejsce 3 a ,,Eko-patrol” z SP Węgliniec miejsce 6 . Aktualny ranking dostępny jest  na stronie www.zywiolylasu.com.pl . Ruszowskie drużyny trenowały i przygotowywały się do turnieju w remizie pod bacznym okiem opiekuna MDP Rafała Mesjasza. Turniej odbywa się pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Życzymy naszym drużynom awansu do finału krajowego.

J. Droś – OSP Ruszów

Foto – R. Mesjasz OSP Ruszów