W sobotę 16 września 2017 r. na Zalewie Klików k/Iłowej członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Gminy Węgliniec rywalizowali w I Spławikowych Zawodach Wędkarskich o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Węglińcu. Zawody pod nadzorem komisji sędziowskiej z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Iłowej zorganizowali strażacy z OSP Ruszów.

Po rozlosowaniu stanowisk o godzinie 9,15 rozpoczęto wędkowanie które trwało dwie godziny. O zwycięstwie decydowała waga złowionych ryb przez całą drużynę łącznie. Członkowie drużyny mogli pomagać sobie wzajemnie, natomiast opiekun dbał o bezpieczeństwo nad akwenem wodnym. Po komisyjnym ważeniu okazało się że, młodzi strażacy z Ruszowa złowili najwięcej ryb (23 sztuki o łącznej wadze 1,180 kg). Wszystkie złowione ryby zostały wypuszczone z powrotem do wody.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1 miejsce – MDP Ruszów

2 miejsce – MDP Czerwona Woda

3 miejsce – MDP Jagodzin

Puchary wręczał osobiście Przewodniczący Rady Miejskiej w Węglińcu Pan Waldemar Błauciak w asyście Sekretarza GiM Węgliniec Pana Marcina Papli. Wszyscy uczestnicy zawodów wędkarskich otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, Urząd GiM Węgliniec oraz Pana E. Górniaka – Gospodarstwo Rybackie w Ruszowie. Poczęstunek dla wszystkich uczestników ufundował Pan Zbigniew Tyranowski. Organizatorzy dziękują sponsorom za wsparcie w postaci pucharów, nagród, poczęstunku oraz członkom Koła PZW w Iłowej za fachowy nadzór nad przebiegiem zawodów.