W sobotę 23 września 2017 r. na boisku w Czerwonej Wodzie rozegrano międzynarodowe zawody pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg. regulaminu CTIF.

Międzynarodowy regulamin określa ściśle zasady rozgrywania konkurencji tj. ćwiczenia bojowego i sztafety pożarniczej oraz elementy składowe toru do sztafety i bojówki, jak również system punktacji w poszczególnych konkurencjach. Dzięki życzliwości władz samorządowych Gminy Węgliniec od 3 miesięcy na terenie naszej gminy mamy zakupiony kompletny – nowy tor do zawodów wg wyżej wymienionego regulaminu (koszt zakupu 15,0 tys. złotych). Nasi młodzi strażacy od kilkunastu dni pod okiem opiekuna Rafała Mesjasza intensywnie trenowali na boisku Victorii i pojechali na zawody odpowiednio przygotowani i zmotywowani. W pierwszej konkurencji (ćwiczenie bojowe) nasi  nie dali szans rywalom i wygrali zdecydowanie, a w sztafecie pożarniczej potwierdzili że, są dzisiaj najlepsi i  z bardzo dobrym wynikiem punktowym wygrali całe zawody.

Wyniki końcowe zawodów:

I miejsce – MDP Ruszów

II miejsce – MDP Czerwona Woda

III miejsce – MDP Jagodzin

IV miejsce – Jugendfeuerwehr Horka – Kodersdorf (Niemcy)

V miejsce MDP Stary Węgliniec i przyjaciele                                                   

Drużynę ze Starego Węglińca reprezentowało 2 członków MDP, a pozostałych  7 zawodników to wsparcie z Ruszowa, Jagodzina i Cz. Wody.   W dniu zawodów rozegrano również na boisku tartanowym przy Szkole Podstawowej w Czerwonej Wodzie międzypaństwowy mecz piłkarski pomiędzy młodymi strażakami z Polski Niemiec, gdzie w składzie polskiej drużyny wystąpili ruszowscy strażacy i wpisali się na listę strzelców bramek. Bardzo miłym akcentem było ślubowanie młodych adeptów pożarnictwa z MDP Czerwona Woda, którzy w tym dniu obchodzili dziesięciolecie swojej działalności. W drodze powrotnej młodzi strażacy i opiekunowie wspólnie uczcili sukces, zjadłszy wiele porcji wyśmienitej pizzy w Zajeździe Siódemka w Piasecznej, a całość dopełniła runda honorowa wozów strażackich po ulicach Ruszowa.