W ramach międzynarodowej akcji ,,Sprzątanie świata” członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów w piątkowe popołudnie wyruszyli w teren uzbrojeni w worki i rękawiczki. Sprzątanie rozpoczęli od własnego podwórka tj. terenu przyległego do remizy, ruszowskiego parku a skończyli na terenach leśnych w obrębie Zalewu Klików gdzie sprzątali i przygotowali stanowiska dla wędkarzy nad akwenem wodnym.

W sobotę 16.09.2017r. od godziny 9,00 nad Zalewem Klików rozegrane zostaną I spławikowe zawody wędkarskie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Węgliniec o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Węglińcu.

Sprzątanie Świata – międzynarodowa kampania – akcja odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. W roku 2017 głównym hasłem jest : ,,Nie ma śmieci – są surowce”.