W dniu dzisiejszym tj. 28 kwietnia w Zielonej Górze rozegrano eliminacje na szczeblu woj. lubuskiego do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’ w których uczestniczył Miłosz Mesjasz – uczeń Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowej  – członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów.

Po testach pisemnych wyłonieni finaliści w których był Miłosz zostali poddani gradowi bardzo trudnych pytań z zakresu pożarnictwa. Siedzący z dala na widowni tata Rafał Mesjasz zagryzał paznokcie i trzymał kciuki. Ostatecznie po zaciętym boju w kategorii : uczeń gimnazjum zwyciężył Miłosz Mesjasz pokonując min. ubiegłorocznego mistrza na szczeblu kraju w tej kategorii wiekowej  i będzie reprezentował woj. lubuskie w konkursie na szczeblu kraju. Pragnę przypomnieć, że Miłosz Mesjasz zajął pierwsze miejsce w kraju na OTWP w niższej kategorii wiekowej tj. uczeń szkoły podstawowej. Gratulujemy całej rodzinie a szczególnie Miłoszowi.