Podczas BIESIADY WIEJSKIEJ w Jagodzinie w sobotę dnia 27 sierpnia 2016 strażacy z OSP Jagodzin zaprosili Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze ze wszystkich jednostek OSP naszej gminy do rywalizacji w konkurencjach sprawnościowych.

Rozegrano cztery różnorodne konkurencje tj. marsz na pięcioosobowych nartach, łańcuch wodny, przenoszenie odcinków węży oraz specjalnie przygotowany mały tor sprawnościowy. Uśmiech na twarzach młodych strażaczek i strażaków był bezcenny a rywalizacja przebiegała bardzo sprawnie i w przyjacielskiej atmosferze. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: 1 miejsce MDP Jagodzin, 2 miejsce MDP Ruszów, 3 miejsce MDP Stary Węgliniec, 4 miejsce MDP Czerwona Woda, 5 miejsce MDP Węgliniec. MDP Ruszów reprezentowali: Paulina Szymanek, Gracjan Potocki, Marcin Piasecki, Szymon Zając, Paweł Rabski, Hubert Jochna a opiekunami byli Aneta Dobrzańska i Krzysztof Walkowiak. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a drużyny puchary które osobiście wręczał Burmistrz GiM Węgliniec Pan Stanisław Mikołajczyk.