Jeśli chcesz stać się jednym (jedną) z nas – wstąp w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszowie. Aby strażak mógł brać czynny udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych musi mieć ukończone 18 lat, zostać przebadany przez lekarza medycyny pracy oraz odbyć specjalistyczne szkolenie pożarnicze które rozpocznie się już w lutym na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Pierwsza część szkolenia tzw. teoretyczna odbywa się systemem on-line a druga część tzw. praktyczna na terenie KP PSP w Zgorzelcu. Zostając strażakiem możesz liczyć, że dźwięk syreny oderwie cię czasami od posiłku lub wyciągnie z wanny albo od teściowej. W jednostce OSP Ruszów dysponujemy nowoczesnym i różnorodnym sprzętem, gdzie będzie można rozwijać i doskonalić swoje umiejętności poprzez systematyczne szkolenia i ćwiczenia. Nie czekaj i decyzję podejmij już teraz – czekamy na ciebie. Czy jestem za stary (a) ? – do jednostki trafiali ludzie zarówno po 30-ce jak i po 40-ce i jeżdżą obecnie do akcji. Kontakt – Prezes OSP Ruszów – Janusz Droś  –  tel. 604622265   e-mail: osp-ruszow@o2.pl Zapraszamy.

Janusz Droś – OSP Ruszów