W dniu dzisiejszym dwóch strażaków z OSP Ruszów zdało egzamin teoretyczny i praktyczny  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu i ukończyło szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników OSP upoważniające do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczo – gaśniczych. Adrian Kowalski i Ryszard Kopania uchwałą zarządu jednostki zostaną włączeni do składu Jednostki Operacyjno Technicznej OSP Ruszów i będą mogli brać udział w działaniach. Szkolenie rozpoczęło się 8 września od części teoretycznej a następnie część praktyczna i test w specjalistycznej komorze dymowej na terenie Komendy Miejskiej PSP w Wałbrzychu, Już na wiosnę rozpocznie się kolejny kurs dla strażaków – ratowników OSP – jeżeli masz ochotę pomagać innym, biec na alarm o różnej porze dnia i nocy oraz dumnie paradować w mundurze – zapraszamy do nas i czekamy na ciebie.

J. Droś – OSP Ruszów