Jeśli chcesz stać się jednym (jedną) z tych, którzy bezinteresownie pomagają innym, lubisz dreszczyk emocji i adrenalinę – wspomóż nas swoją osobą i wstąp w szeregi ruszowskich strażaków. Aby strażak mógł brać czynny udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych musi mieć ukończone 18 lat, zostać przebadany przez lekarza medycyny pracy oraz odbyć specjalistyczne szkolenie pożarnicze które rozpocznie się już w lutym na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Zostając strażakiem możesz liczyć na godność noszenia munduru, nieprzespane noce oraz, że dźwięk syreny oderwie cię czasami od kolacji lub wyciągnie z wanny. W jednostce OSP Ruszów dysponujemy nowoczesnym  i różnorodnym sprzętem, gdzie będzie można rozwijać i doskonalić swoje umiejętności poprzez systematyczne szkolenia i ćwiczenia. Nie czekaj i decyzję podejmij już teraz – czekamy na ciebie. Czy jestem za stary(a)? – do jednostki trafiali ludzie zarówno po 30-ce jak i po 40-ce i jeżdżą obecnie do akcji. Kontakt – Prezes OSP Ruszów – Janusz Droś   –  tel. 604622265   e-mail: osp-ruszow@o2.pl

J. Droś – Prezes OSP Ruszów.