W nocy 3 sierpnia 2021 o godzinie 1:58 jednostka OSP Ruszów została zadysponowana przez dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Zgorzelcu do pożaru zabudowań gospodarczych (stodoła) przy ul. Szklanej w Ruszowie. W chwili przybycia zastępu OSP Ruszów pożarem objęty był cały budynek z więźbą dachową włącznie. W pierwszej fazie działania polegały na ograniczeniu rozwoju pożaru na pobliskie zabudowania gospodarcze i budynek mieszkalny. Bardzo szybko ruszowskich strażaków wsparli dwoma zastępami strażacy z OSP Jagodzin. Prowadzone działania ratowniczo – gaśnicze okazały się bardzo skuteczne i pożar opanowano. Po zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru prowadzono prace rozbiórkowe i dogaszanie. W działaniach uczestniczyły również 2 zastępy z JRG PSP Zgorzelec oraz patrol policji.

J. Droś – OSP Ruszów
J. Wilk – Foto