Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Ruszowa powróciła do normalnego rytmu pracy i w miniony weekend zorganizowano tradycyjne kulinaria oraz śpiworki. W sobotnie południe grupa młodzieży udała się do lasu rowerami aby własnoręcznie nazbierać jagód, które będą niezbędne wieczorem w kuchni. Wieczór młodzież spędziła bardzo dynamicznie uczestnicząc w małych rozgrywkach sportowych (bilard, dart, tenis stołowy oraz gry na konsoli) jak również własnoręcznie przygotowując na kolację i śniadanie posiłek, którego daniem głównym były pierogi i smakowite bułki z jagodami z ruszowskiego lasu przygotowane pod fachowym nadzorem opiekunów. Nie zabrakło oczywiście zbiorowego kibicowania podczas meczu finałowego Euro 2020. Po trudach intensywnego dnia młodzież spędziła noc w remizie wykorzystując do spania min. nowe łóżka polowe otrzymane w nagrodę za sukcesy w roku ubiegłym. Jak przystało na prawdziwych strażaków w nocy pełniona była warta oraz czuwały służby dyżurne. Po rannej pobudce i wspólnym śniadaniu młodzież posprzątała po sobie zaplecze socjalne i świetlicę i trochę zmęczeni ale szczęśliwi udali się do domów rodzinnych. Już w najbliższą sobotę młodzież aktywnie będzie uczestniczyła w obchodach 70 – lecia KS Victoria Ruszów. Zapraszamy.

J. Droś – OSP Ruszów, R. Mesjasz – Foto