W sobotę 15.08.2020 r. na zaproszenie czeskich strażaków ochotników delegacja OSP Ruszów udała się na uroczystości związane z jubileuszem 155 lat działalności jednostki SDH Jablonne v Podjestedi (Czechy). W pierwszej części w świetlicy zgromadzili się strażacy oraz zaproszeni goście , gdzie wyróżnieni strażacy oraz jednostka otrzymali odznaczenia a goście w ciepłych słowach podziękowali za wiele lat społecznej służby. Nasi strażacy odznaczyli SDH Jablonne v Podjestedi Srebrnym Medalem ,,Na Straży” oraz przekazali okolicznościowe upominki. Kolejnym ważnym elementem był przejazd kolumny  samochodów pożarniczych z włączonymi sygnałami przez miasto na teren kąpieliska, gdzie była zaplanowana część rekreacyjna tj. pokazy sprzętu, ratownictwa drogowego, atrakcje i konkursy  dla najmłodszych oraz tradycyjny strażacki gulasz. Przy słonecznej pogodzie oraz dobrej muzyce mieszkańcy tego pięknego miasteczka jak również zaproszeni strażacy świętowali z gospodarzami  wspaniały jubileusz. Jednostka OSP Ruszów współpracuje ze swoimi czeskimi partnerami już od ponad dwudziestu lat.

J. Droś – OSP Ruszów

J. Wilk – Foto