W dniach  8 – 13 sierpnia strażacy z OSP Ruszów  odwiedzili samochodem z przyczepką 24 mieszkańców Żagania, Starego Węglińca, Jagodzina, Kościelnej Wsi, Okrąglicy, Parowej oraz Ruszowa, którzy telefonicznie zadeklarowali chęć przekazania złomu dla młodzieży strażackiej z MDP Ruszów. Wśród przekazanego złomu można było znaleźć rowery, kuchenki gazowe, elementy ogrodzenia, części samochodowe, kaloryfery, garnki, wanny i inne ,,cenne” przedmioty.. W piątek 14 sierpnia  już o 7,00 rano pod remizę podjechał wielki kontener z firmy GALASIAK z Żagania po odbiór złomu.  Pomimo potężnych gabarytów nie zmieścił się stary zbiornik ze Stara 266 oraz kilka drobnych elementów metalowych. które dojadą i zostaną sprzedane w terminie późniejszym. Cenny ładunek na trasie do Żagania eskortowali nasi strażacy samochodem Toyota z przyczepką pełną worków z  puszkami  po napojach. Po zważeniu złomu i puszek okazało się , że dostarczono łącznie aż 5800 kg za co uzyskano 2837,00 złotych. Mamy jeszcze zadeklarowany złom do odbioru w Przesieczanach i Ruszowie (ok. 500 kg) który wraz ze zbiornikiem  trafi do skupu złomu w najbliższych dniach. Środki finansowe ze sprzedaży złomu zostaną przeznaczone na wyjazd Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów na wycieczkę do Warszawy po odbiór nagrody w XI edycji konkursu ,,Najlepsi z najlepszych” tj. najlepszą drużynę MDPi opiekunów  w Polsce. 
Bardzo serdecznie dziękuję za nieodpłatne przekazanie złomu a w efekcie finansowe wsparcie wyjazdu naszej młodzieży. Gdyby ktoś jeszcze chciał przekazać złom proszę o kontakt telefoniczny – tel. 604622265.

Janusz Droś – OSP Ruszów