Wiele osób wokół swojej posesji, czy firmy walczy z zalegającym złomem, który często zbiera się przez kilka lat, aż w końcu nadchodzi ten moment, że trzeba coś z nim zrobić. Mamy na to sposób – przekaż nieodpłatnie złom naszym strażakom a uzyskane ze sprzedaży środki finansowe zostaną przeznaczone na dofinansowanie planowanego we wrześniu wyjazdu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów do Warszawy po odbiór zaszczytnej nagrody za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie ,,Najlepsi z najlepszych” na najlepszą drużynę MDP  i opiekunów w Polsce w roku 2019.W sobotę 8 sierpnia 2020 r. w godzinach  9,00 – 14,00 będą do Państwa dyspozycji strażacy, którzy przyjadą na posesję samochodem z przyczepką po odbiór złomu, Zgłoszenia telefoniczne w ciągu tygodnia oraz w sobotę – tel. 604 622 265. Istnieje możliwość odbioru w innym umówionym indywidualnie terminie.