W remizie strażackiej OSP Ruszów w sobotnie popołudnie młodzież i dorośli strażacy spotkali się, aby wspólnie zaśpiewać kolędy oraz podzielić się opłatkiem.  Po przywitaniu gości tj. W. Błauciaka – Prezesa ZOMG ZOSP RP w Węglińcu, M. Paplę – Sekretarza UGiM Węgliniec, J. Perońskiego – Wiceprzewodniczącego RM w Węglińcu oraz Proboszcza ks. A. Szumskiego uroczyste spotkanie rozpoczęto małym koncertem kolęd, przygotowanym przez Milenę, Wiktorię i Natalię – członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a następnie po wspólnej modlitwie pod przewodnictwem ks. Artura podzielono się opłatkiem i wszyscy zasiedli do wieczerzy. Na stolach królował karp, barszcz z uszkami , pierogi, krokiety  wiele innych smakowitych tradycyjnych  potraw,a atmosferę podkreślały kolędy odtwarzane w tle . Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali okolicznościowe ciasteczka z logo MDP upieczone własnoręcznie w remizie dzień wcześniej przez młodzież pod kierunkiem Pani Marty. Dziękuję wszystkim którzy przygotowali nasze wspólne spotkanie.

J. Droś- OSP Ruszów

Foto – J. Wilk OSP Ruszów