Młodzi strażacy wraz z opiekunami skorzystali z zaproszenia Grzegorza Tyrakowskiego  i w piątkowe popołudnie 06.09.2019 r. przybyli na jego ,,farmę” w Kościelnej Wsi aby uczestniczyć w tradycyjnych wykopkach. Dla młodych strażaków była to pierwsza w życiu praca bezpośrednio w polu. Podczas zbierania ziemniaków Grzegorz opowiadał o pracy rolnika, tradycjach a szczególnie tych związanych z wykopkami.  Po ciężkiej pracy umorusani i zmęczeni  ale szczęśliwi i uśmiechnięci wszyscy wspólnie zasiedli do ogniska przy którym pieczono kiełbaski, ziemniaki oraz rozmawiano o ciężkiej pracy rolnika. Zgodnie z tradycją – z pustym przychodzisz a z pełnym wracasz  każdy uczestnik prac polowych w drogę powrotną otrzymał wiaderko ziemniaków. Młodzież już zaplanowała, że następne kulinaria w remizie podczas ,,śpiworków” będą oparte na potrawach z ziemniaków.

J. Droś – OSP Ruszów

Foto – R. Mesjasz