W ramach prowadzonej już wcześniej w szkole  akcji Bezpieczne Wakacje we wtorek 23 lipca br.  do dzieci spędzających zorganizowane wakacje w Domu Kultury w Ruszowie przybyli członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz dorośli strażacy z OSP Ruszów aby na półmetku wakacji przypomnieć o zasadach bezpiecznej kąpieli w akwenach wodnych, podróżowania na szlakach górskich i leśnych oraz wypoczynku rodzinnego. Strażacy zaprezentowali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzili mini test wiedzy pożarniczej oraz zawody strażackie które to cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł poczuć się strażakiem gasząc hydronetką pożar makiety domu oraz nalewając wodę celnym strumieniem do nalewaków   z systemem akustycznym. Dzieci wylewały strumienie wody i bawiły się przy tym doskonale.  W nagrodę nasi strażacy otrzymali od organizatorów poczęstunek.

J. Droś – OSP Ruszów

R. Mesjasz – Foto