W ubiegłym tygodniu z czwartku na piątek członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów  w ramach  ćwiczeń kwatermistrzowskich  spędzili noc pod chmurką.  Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Ruszów na ścieżce edukacyjnej  urządzili sobie jednodniowy biwak,  gdzie samodzielnie rozłożyli duży namiot, łóżka  polowe oraz materace które ruszowscy strażacy otrzymali nieodpłatnie kilka miesięcy wcześniej z KP PSP w Zgorzelcu. Wieczorem była jeszcze okazja poćwiczyć do sobotnich zawodów pożarniczych MDP na boisku  Victorii – a później już tylko rekreacja. Na kolację w kociołku nad ogniskiem przygotowano wspólny gorący posiłek a w porze nocnej trwały różne gry i zabawy z oglądaniem filmów w plenerze na ,,dużym ekranie”  włącznie . Pobudka była dla większości ogromnym wyzwaniem po intensywnych manewrach nocnych trwających wiele godzin. Przy wspólnym ognisku które paliło się oczywiście całą noc upieczono kiełbaski na śniadanie. Warto podkreślić że, młodzież wszystkie prace kwatermistrzowskie włącznie z transportem i załadunkiem sprzętu wykonała samodzielnie pod  nadzorem opiekunów.  Z pewnością nie był to ostatni biwak tego lata strażackiej młodzieży.

J. Droś – Prezes OSP Ruszów

Foto – R. Mesjasz  – opiekun MDP