W sobotę 6 lipca 2019 r. na stadionie Victorii Ruszów rozegrano III Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg. międzynarodowego  regulaminu CTIF.  Dziesięcioosobowe drużyny MDP Czerwona Woda, MDP Stary Węgliniec, MDP Jagodzin  i MDP Ruszów  rywalizowały w dwóch konkurencjach na specjalistycznym torze tj. sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym pod nadzorem komisji sędziowskiej powołanej przez Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu pod przewodnictwem mł. bryg. Tomasza Wyskoka. Młodzież zaprezentowała bardzo wysoki poziom przygotowania i umiejętności oraz wolę sportowej walki. Na stadionie kibicowali młodzieży Burmistrz Mariusz Wieczorek, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu mł. kpt. Grzegorz Fleszar, V-ce Przewodniczący Rady Powiatu Zgorzeleckiego Szymon Mikołajczyk, Prezes ZOP ZOSP RP w Zgorzelcu    Dh. Jan Kolbuch, Prezes ZOMG ZOSP RP w Węglińcu Dh. Waldemar Błauciak oraz Sekretarz Gminy Marcin Papla.  Po zakończeniu rywalizacji sportowej wszyscy uczestnicy zawodów przenieśli się do ruszowskiego parku gdzie podczas trwającego ,,Jagodowego Lata” przygotowano poczęstunek , ogłoszono wyniki oraz wręczono drużynom puchary, dyplomy oraz medale ufundowane przez Burmistrza GiM Węgliniec Mariusza Wieczorka.  

Klasyfikacja zawodów:

1 miejsce – MDP Ruszów

2 miejsce – MDP Stary Węgliniec

3 miejsce – MDP Czerwona Woda

4 miejsce – MDP Jagodzin

Organizatorem zawodów był Zarząd Miejsko Gminny ZOSP RP w Węglińcu a gospodarzem OSP Ruszów.

J. Droś – Komendant Gminny OSP.