W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszowie w dorocznym spotkaniu opłatkowym udział wzięli młodzi oraz dorośli strażacy naszej jednostki. Uroczyste spotkanie rozpoczęto wspólną kolędą oraz przełamaniem się opłatkiem oraz życzeniami od Prezesa OSP – J. Drosia. Dekoracją świetlicy, nakryciem stołów oraz rozmieszczeniem i przygotowaniem części potraw zajęli się bardzo sprawnie członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Na stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych takich jak barszcz z uszkami, pierogów z kapustą, krokietów, śledzi, owoców oraz ciasta. Przy dźwiękach polskich kolęd wszyscy w dobrych humorach mile spędzili wieczór. W strażackim opłatku udział wzięli min. M. Wieczorek – Burmistrz GiM Węgliniec. J. Peroński – Wiceprzewodniczący RM w Węglińcu oraz M. Koza – Sołtys Ruszowa. Strażacy pragną serdecznie podziękować paniom z KGW oraz KLAP-u za przygotowanie części tradycyjnych potraw.

J. Droś – Prezes  OSP Ruszów

J. Wilk – Foto