Od kilkunastu dni utrzymuje się bardzo wysokie zagrożenie pożarowe na terenie obszarów leśnych w naszym regionie. Brak opadów atmosferycznych oraz utrzymująca się wysoka temperatura powietrza spowodowało, że ścioła leśna już w godzinach porannych ma zaledwie kilkanaście procent wilgotności a w godzinach popołudniowych poniżej dziesięciu. Duża grupa naszych mieszkańców oraz gości wyruszyła do lasu na grzybobranie.

Leśnicy i strażacy proszą o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu na terenie obszarów leśnych . W przypadku zauważenia pożaru prosimy o natychmiastowe alarmowanie służb ratowniczych (tel. 998 lub 112). W dniu wczorajszym w rejonie miejscowości Piaseczna strażacy z OSP Jagodzin, Ruszów i JRG PSP Zgorzelec przy wsparciu leśników gasili pożar lasu, którego przyczyną było prawdopodobnie nieostrożne obchodzenie się z ogniem (papierosy) na terenie obszarów leśnych.

J. Droś – Nadleśnictwo Ruszów