W niedzielę 02 września 2018 r. na Zalewie Klików k/Iłowej rozegrano II spławikowe zawody wędkarskie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Węglińcu. Organizatorem zawodów była OSP Ruszów W zawodach wędkarskich wystartowało siedem drużyn MDP tj. Studniska Dolne (1), Czerwona Woda (2), Jagodzin (2) i Ruszów (2). Drużyna składała się z trzech członków MDP plus pełnoletni opiekun. Zgodnie z przyjętym regulaminem liczyła się ogólna masa złowionych ryb przez całą drużynę w wyznaczonym okresie czasu (2 godziny).

Opiekun dbał o bezpieczeństwo uczestników i mógł pomagać tylko przy odczepianiu z haczyka złowionej ryby lub zaplątaniu się żyłki. Każdy członek drużyny łowił przy pomocy jednej wędki. Nadzór merytoryczny nad zawodami sprawowała czteroosobowa komisja z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Iłowej. Wszystkie ryby po komisyjnym zważeniu zostały wpuszczone do akwenu wodnego. O godzinie 12,30 przewodniczący komisji sędziowskiej z Koła PZW w Iłowej Pan Piotr Śmigiel odczytał protokół i przedstawił zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna MDP Ruszów B w składzie: Simona Matla, Emilia Mesjasz, Mateusz Kawka pod opieką Pana Krzysztofa Kawki. Drugie Miejsce drużyna MDP Ruszów A a trzecie miejsce MDP Czerwona Woda A. Wszyscy uczestnicy dostali okolicznościowe upominki otrzymane z Nadleśnictwa Ruszów i Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu a trzy zwycięskie drużyny nagrody rzeczowe, medale oraz puchary które wręczył Przewodniczący RM w Węglińcu Pan Waldemar Błauciak oraz Burmistrz GiM Węgliniec Pan Stanisław Mikołajczyk przy asyście przewodniczącego komisji sędziowskiej. Puchary i medale ufundowała Rada Miejska w Węglińcu natomiast nagrody rzeczowe Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu. Dzięki wsparciu w organizacji zawodów Pana Zbigniewa Tyranowskiego , Eugeniusza Górniaka i Firmy Domowe Torty Marty z Iłowej organizatorzy przygotowali tzw. drugie śniadanie które rozdano podczas trwania zawodów bezpośrednio na stanowiskach nad wodą oraz kiełbaskę z grila po zakończonych zawodach. Szczególne podziękowanie należy się Dh. Rafałowi Mesjaszowi z OSP Ruszów za zaangażowanie w przygotowanie i organizację zawodów wędkarskich.