W sobotę 4 sierpnia 2018 r. na boisku ORLIK w Ruszowie rozegrano drugi turniej piłkarski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy i Miasta Węgliniec o Puchar Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu st. bryg. Marka Kamińskiego. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny MDP tj. Czerwonej Wody, Jagodzina i Ruszowa. Sześcioosobowe drużyny (plus rezerwowi) zagrały  systemem ,,każdy z każdym” a o zwycięstwie decydowała ilość zdobytych punktów.

Wyniki poszczególnych meczy:

MDP Ruszów – MDP Czerwona Woda  7 : 0

MDP Czerwona Woda – MDP Jagodzin  0 : 2

MDP Jagodzin – MDP Ruszów 0 – 4

Zwycięzcą turnieju po raz drugi zostali młodzi strażacy z Ruszowa przed MDP Jagodzin         i MDP Czerwona Woda.

Tabela końcowa turnieju piłkarskiego.

Lp. Nazwa drużyny Punkty Bramki
1 MDP Ruszów 6 11 – 0
2 MDP Jagodzin 3 2 – 4
3 MDP Czerwona Woda 0 0 – 9

Puchar wręczył osobiście st. bryg. Marek Kamiński – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu ( przygodę z pożarnictwem rozpoczynał przed laty w  MDP Ruszów) przy udziale Burmistrza GiM Węgliniec Stanisława Mikołajczyka i Waldemara Błauciaka – Prezesa ZMG ZOSP RP w Węglińcu przy asyście dwóch sołtysów z Ruszowa – Mirosława Kozy i Jagodzina – Zbigniewa Zawadzkiego. Wszystkie drużyny otrzymały również puchary i dyplomy za zajęcie poszczególnych miejsc ufundowane przez Burmistrza S. Mikołajczyka. Dużą atrakcją i świetną zabawą był konkurs zorganizowany przez organizatorów gdzie młodzi strażacy oraz zaproszeni goście tj. Burmistrz S. Mikołajczyk, Komendant –  M. Kamiński i Prezes – W. Błauciak strzelali rzuty karne z zawiązanymi oczyma, żonglowali piłką oraz strzelali na bramkę z połowy boiska. Organizatorem turnieju byli strażacy z OSP i MDP Ruszów którzy przygotowali smaczną kiełbaskę z grilla oraz zapewnili napoje chłodzące. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za okazaną pomoc przy organizacji turnieju piłkarskiego.

Janusz Droś – Komendant Gminny OSP.