Za bardzo dobrą pracę w drużynie oraz w podziękowaniu za osiągnięte sukcesy na zawodach sportowo pożarniczych  na szczeblu powiatu i województwa zarząd  OSP Ruszów zorganizował w dniu 28 czerwca 2018 r. dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wycieczkę edukacyjną. W ramach obchodów 100 lat niepodległości młodzi strażacy odwiedzili 10 Brygadę Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie gdzie zapoznali się z historią orężą polskiego oraz specyfiką pracy/służby współczesnego żołnierza.

Młodzież zwiedziła min. salę tradycji, uczestniczyła w pokazie sprzętu wojskowego jak również miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na specjalistycznej strzelnicy treningowej . Przysłowiową wisienką na torcie była wizyta w Wojskowej Straży Pożarnej. W drodze powrotnej młodzi strażacy zwiedzili nowoczesne Centrum Tradycji Czarnej Dywizji w 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej im. Króla Jana III Sobieskiego w Żaganiu. Niespodzianką przygotowaną przez opiekunów tj.  Anetę Dobrzańską i Rafała Mesjasza była smakowita pizza i lody dla wszystkich uczestników wycieczki. Strażacy serdecznie dziękują Pani Katarzynie Bałut (cywilny pracownik wojska) za pomoc w organizacji wycieczki .

  1. Droś – OSP Ruszów
  2. Mesjasz – Foto