W dniu 01 czerwca 2018 r. do Świdwina w woj. zachodniopomorskim udało się odrębnymi drogami dwóch członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów, aby wziąć udział w 41 Finale Centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  – ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. W czterdziestoletniej historii tego turnieju nie było jeszcze takiego przypadku, aby z jednej drużyny w centralnym finale znalazło się dwóch uczestników i do tego reprezentowali dwa różne województwa tj. lubuskie (Miłosz) i dolnośląskie (Maksymilian).

Maksymilian Drgas jest mieszkańcem Ruszowa, natomiast Miłosz Mesjasz od urodzenia mieszka w Iłowej . Na co dzień są przyjaciółmi i bardzo aktywnymi członkami ruszowskiej MDP . Dzisiaj dzień na dojazd, zakwaterowanie  i specjalny koncert strażacki, a już od jutra rywalizacja, którą rozpocznie test pisemny  i zajęcia praktyczne, a w niedzielę piątka najlepszych w każdej kategorii wiekowej przystąpi do finału ustnego (nasi są w tej samej kategorii wiekowej tj. uczniowie gimnazjum). Trzymamy kciuki i liczymy, że Maks i Miłosz spotkają się w ścisłym finale. Oni już wygrali, awansując tak daleko.  Powodzenia – niech wygra lepszy.