W czwartkowe popołudnie 28 grudnia 2017 r. do remizy strażackiej OSP Ruszów przybyli młodzi i dorośli strażacy na spotkanie opłatkowe. Po życzeniach i podzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do wieczerzy przygotowanej przez samych strażaków pod fachowym nadzorem Piotra Badowskiego i Rafała Mesjasza. Na stole królował karp ze stawu Pana Górniaka, barszcz z uszkami oraz wyśmienity śledzik.

Miłą niespodziankę zrobił strażakom Św. Mikołaj który przyniósł do remizy worek pełen prezentów. Młodzi strażacy otrzymali słodycze a dorośli specjalistyczny miernik poziomu tlenku węgla (środki z dotacji UGiM Węgliniec) oraz odzież ochronną (środki z darowizn Nadleśnictwa Pieńsk, Węgliniec, Świętoszów i Ruszów). W miłej atmosferze przy dźwiękach kolęd strażacy spędzili wieczór wspominając wydarzenia z minionego roku.