W sobotę 05 sierpnia 2017 r. na boisku ORLIK w Ruszowie rozegrano turniej piłkarski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Węgliniec o Puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu. Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Węglińcu oraz OSP Ruszów.

 Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”  rozgrywając mecze 2 x 10 minut pod nadzorem sędziego B. Stelwacha. Przy pięknej pogodzie i na dobrze „skoszonej i podlanej murawie” piłkarki i piłkarze zaprezentowali ciekawe zagrania , wolę walki z zachowaniem zasad fair play oraz wysoki kunszt piłkarski. Rywalizacji strażackiej młodzieży przyglądał się min. Z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu st. bryg. Marek Kamiński, Burmistrz GiM Węgliniec Stanisław Mikołajczyk, Przewodniczący RM w Węglińcu , jednocześnie V-ce Prezes ZOP ZOSP RP w Zgorzelcu Waldemar Błauciak, Sołtys Ruszowa – Mirosław Koza oraz grono kibiców. Organizatorzy zadbali o „zaopatrzenie wodne” czyli napoje chłodzące oraz kiełbaski z grilla jak również puchary i dyplomy dla każdej drużyny.

Tabela końcowa turnieju MDP.

Lp. Nazwa drużyny Punkty Bramki
1 MDP Ruszów 9 32 – 1
2 MDP Jagodzin 6 18 – 8
3 MDP Czerwona Woda 3 11 – 14
4 MDP Stary Węgliniec 0 3 – 41

 

Wyniki rozegranych meczy:

MDP Czerwona Woda  – MDP Ruszów ( 0 – 9 )

MDP Stary Węgliniec – MDP Jagodzin  ( 0 – 15 )

MDP Czerwona Woda – MDP Stary Węgliniec  ( 10 – 2 )

MDP Ruszów – MDP Jagodzin  ( 7 – 0 )

MDP Czerwona Woda – MDP Jagodzin  ( 1 – 3 )

MDP Ruszów – MDP Stary Węgliniec  ( 16 – 1 )