W dniu 18 maja 2015 o godzinie 11,27 dyżurny PAD Nadleśnictwa Ruszów dostrzegł na ekranie zestawu TV do przeciwpożarowej obserwacji terenów leśnych biały dym w lesie (dym potwierdziła również Wieża Poświętne i Klików). Do pożaru zadysponowano samochód patrolowo – gaśniczy Nadleśnictwa Ruszów oraz powiadomiono o zaistniałym pożarze PSK PSP w Zgorzelcu skąd zadysponowano OSP Ruszów i Jagodzin oraz JRG PSP ze Zgorzelca. Pożar został szybko zlokalizowany i ugaszony ( brakowało dosłownie kilku minut aby objął uprawę leśną).

Spaleniu uległa ścioła na pow. 0,03 ha w 133 letnim drzewostanie. Przyczyną pożaru było pozostawione przez biesiadujących późnym wieczorem lub nocy ognisko wokół którego znajdowały się puszki po piwie, butelki po alkoholu i resztki jedzenia. O pożarze powiadomiono policję.

DSC_9621.. (Kopiowanie) DSC_9613.. (Kopiowanie) DSC_9653.. (Kopiowanie) DSC_9645.. (Kopiowanie) DSC_9633.. (Kopiowanie) DSC_9617.. (Kopiowanie)