W dniu 14 maja 2015 r. ok. godziny 20,15 zauważono i zgłoszono do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Zgorzelcu pożar zabudowań gospodarczych (warsztat – garaż) przy ul. Polnej w Ruszowie. Już po kilku minutach od alarmu na miejsce przybyły dwa zastępy strażaków z OSP Ruszów. Działania ratowniczo – gaśnicze w pierwszej fazie polegały na ograniczeniu rozwoju pożaru na sąsiadujące w pobliżu budynki tartaku – stolarni oraz budynku mieszkalnego a następnie gaszenie palącego się całkowicie budynku gospodarczego.

Bardzo szybko wsparcia w akcji gaśniczej udzielili strażacy z OSP Jagodzin którzy zasilili w wodę ruszowskich strażaków oraz pomogli w przeniesieniu dużych butli z gazem (spawalniczym) w bezpieczne miejsce. Po kilku minutach pożar został zlokalizowany i już się nie rozprzestrzeniał  – rozpoczęto dogaszanie i rozbiórkę pozostałej więźby dachowej oraz blachy z przyległego budynku w celu dotarcia do źródeł ognia w tzw. podsufitce. W akcji uczestniczyły również jednostki: OSP Węgliniec, OSP Czerwona Woda, 2 zastępy JRG PSP Zgorzelec, oficer operacyjny KP PSP w Zgorzelcu, Policja. Dzięki bardzo szybko podjętym i skutecznym działaniom ratowniczo – gaśniczym pożar został  opanowany w obrębie jednego budynku i nie rozprzestrzenił się na pozostałe zabudowania. Przyczyna pożaru na chwilę obecną nie została ustalona.

Foto – J. Wilk i M. Mazurkiewicz

DSC_6249.. (Kopiowanie) DSC_6247.. (Kopiowanie) DSC_6246.. (Kopiowanie) DSC_6245.. (Kopiowanie) DSC_6242.. (Kopiowanie) DSC_6238.. (Kopiowanie) DSC_6237.. (Kopiowanie) DSC_6236.. (Kopiowanie) DSC_6230.. (Kopiowanie)Pożar 4 Pożar 5 Pożar 6