W dniu 31 marca 2015 r nastąpiło gwałtowne zapowiadane załamanie pogody i z zachodu naciągnęły „falami” bardzo silne wiatry. Już od godzin porannych rozpoczęły się pierwsze wyjazdy jednostek OSP do usuwania powalonych na drogi drzew a najwięcej do zdarzeń strażacy byli dysponowani przez PSK Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu po godzinie 16,00. Prędkość wiatru zmierzona w Leśnej Stacji Meteorologicznej Nadleśnictwa Ruszów osiągała 70 km/h ale z pewnością w porywach w innych miejscach gminy mogła być większa. Strażacy ochotnicy usuneli ok. 30 powalonych drzew na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych, udzielili pomocy osobie poszkodowanej tj. kierowcy samochodu osobowego na którego przód podczas jazdy spadło drzewo (k. Jagodzina) oraz usuneli część luźnych dachówek i gąsiorów znajdujących się na uszkodzonym dachu budynku gospodarczego w Ruszowie.

DSC_2814. tgh DSC_2814. DSC_2828 drzew5 drzew4 drzew3 drzew1 dach