W niedzielę 13 sierpnia 2023 r. na Zalewie Klików k/Iłowej rozegrano już VII spławikowe zawody wędkarskie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu zgorzeleckiego o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Węglińcu. Do rywalizacji przystąpiły: MDP Bierna, MDP Dłużyna Dolna, MDP Studniska Dolne, MDP Gronów, MDP Trójca, MDP Jagodzin, MDP Węgliniec i MDP Ruszów (AiB). Komisję sędziowską ostanowili członkowie koła Polskiego Związku Wędkarskiego  w Iłowej, którzy czuwali nad regulaminowym i sprawnym przebiegiem zawodów. Po dwóch godzinach łowienia i komisyjnym zważeniu ryb, które z powrotem wróciły do akwenu wodnego wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła MDP Węgliniec – opiekun J. Biardzki, drugie miejsce MDP Ruszów A – opiekun J. Mesjasz i trzecie MDP Ruszów B – opiekun P. Kopania. Młodzież dopingowali podczas zawodów oraz wręczali dyplomy, puchary, medale, nagrody Starosta Zgorzelecki A. Bieliński,   K. Radzięta – członek Zarządu Powiatu, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP  W. Błauciak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sz. Mikołajczyk i radny Rady Miejskiej w Węglińcu Ł. Pańków. Pierwszy raz w siedmioletniej historii zawodów wszyscy uczestnicy zawodów   otrzymali  upominki , nagrody rzeczowe a trzy zwycięskie drużyny tradycyjnie okolicznościowe puchary i medale. Młodzież i opiekunowie w trakcie zawodów – bezpośrednio na wylosowanych stanowiskach otrzymali przygotowane przez organizatorów porcje śniadaniowe a po zakończeniu zawodów dla wszystkich była serwowana kiełbaska ze strażackiego grilla. Organizatorzy tj. Ochotnicza Straż Pożarna w Ruszowie serdecznie dziękuje za wsparcie rzeczowe i finansowe w organizacji zawodów wędkarskich  Gminie i Radzie Miejskiej w Węglińcu, Starostwu Powiatowemu w Zgorzelcu,  Kołu PZW w Iłowej, Panu A. Kowara – sklep wędkarski  ,,Rekin” w Bolesławcu, Panu E. Górniak – Gospodarstwo Rybackie w Ruszowie oraz Panu Z. Tyranowskiemu. Do zobaczenia za rok.

J. Droś – OSP Ruszów