W sobotę 24 czerwca 2023 r. na stadionie miejskim w Bogatyni rozegrano XII Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze OSP Powiatu Zgorzeleckiego. Do rywalizacji przystąpił dwadzieścia jeden jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych – była to rekordowa ilość drużyn w historii zawodów. Reprezentacje rywalizowały w trzech konkurencjach tj. sztafeta pożarnicza 7 x 50 m, ćwiczenie bojowe i po raz pierwszy w mustrze. W składzie naszej drużyny połączono młodość z doświadczeniem co przyniosło bardzo dobre efekty i miejsce   w środku stawki tj. jedenaste. W ogólnej klasyfikacji zawodów (sztafeta + bojówka) zwyciężyła OSP Radomierzyce, drugie miejsce OSP Studniska Dolne a trzecie OSP Sulików natomiast w mustrze bezkonkurencyjni byli reprezentanci OSP Stary Węgliniec. Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze. Drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom zarówno sportowy jak i organizacyjny. Zawody sportowo – pożarnicze były nie tylko świetną okazją do rywalizacji, ale także do nauki i doskonalenia swoich umiejętności strażackich. Wszystkie biorące udział w zawodach jednostki otrzymały cenne nagrody finansowe na zakup sprzętu    w wysokości 3000 złotych, ufundowane przez Starostę Powiatu Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego a zdobywcy trzech pierwszych miejsc dodatkowo po 10, 8 i 6 tysięcy złotych. Jednostka OSP Ruszów ma miłe wspomnienia ze stadionu w Bogatyni,  gdzie w roku 2002 staliśmy na najwyższym podium jako zwycięzcy zawodów powiatowych a otrzymany wtedy agregat prądotwórczy jako nagroda główna służy do dzisiaj naszym strażakom. Serdecznie dziękuję naszym strażakom za przygotowanie się do startu w zawodach oraz walkę na boisku – już za dwa lata będzie okazja do poprawienia lokaty.

J. Droś – OSP Ruszów

J. Wilk – Foto