W sobotnie południe 8 kwietnia 2023 r. jednostka OSP Ruszów została zadysponowana do działań ratowniczych samochodem Toyota Hilux z pontonem na Staw Wolno Stary (teren Nadleśnictwa Węgliniec.). Ok. 25 metrów od brzegu znajdowało się zatopione auto osobowe. Istniało podejrzenie , że wewnątrz zatopionego pojazdu może ktoś się znajdować. Po wstępnym rozpoznaniu na szczęście nie znaleziono wewnątrz nikogo. Auto wydobyto na brzeg za pomocą wyciągarki zamontowanej w samochodzie Star 266 OSP Stary Węgliniec. Rejon miejsca zatopienia auta był jeszcze dokładnie przeszukany przez specjalistyczną grupę nurków z Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy. Samochód który wydobyli strażacy był dzień wcześniej skradziony na terenie powiatu zgorzeleckiego. W działaniach Uczestniczyli : Policja, ZRM, JRG PSP Zgorzelec i Legnica, OSP Stary Węgliniec, Węgliniec i Ruszów. J. Droś – OSP Ruszów Foto – J. Wilk, Ł. Kocot.