W dniu 13 marca 2023 r. rozegrano eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Do rywalizacji w dwóch grupach wiekowych przystąpiło łącznie 38 uczniów. W poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli:

klasa I-IV

1. Tomasz Kopania,

2 – Lucjan Kusiak,

3 – Franciszek Kusiak a klasy

V-VIII

1. Michał Sochacki,

2. Emilian Wiciak,

3. Amelia Łączna.

Uczniowie którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentowali Szkołę Podstawową w Ruszowie w  eliminacjach gminnych. Najmłodszym uczestnikiem konkursu był Jakub Purczyński. Młodzież pisała testy pod czujnym okiem komisji konkursowej utworzonej z przedstawicieli : SP Ruszów – Ewa Rzepa oraz OSP Ruszów – Aneta Dobrzańska i Rafał Mesjasz. Strażacy zapewnili wszystkim uczestnikom poczęstunek a szkoła podstawowa  nagrody rzeczowe za miejsca I-III , które to osobiście wręczała dyrektor Irena Droś. Organizatorem konkursu byli pracownicy szkoły oraz strażacy.
Janusz Droś – OSP Ruszów
Foto – archiwum OSP